Yritys

Jubic on moderni ohjelmistojen ja tietojärjestelmien kehityspalveluita sekä hosting-ratkaisuja tarjoava yritys.

Yritys

Jubic on vuonna 2014 kahden opiskelijan perustama tietotekniikan moniosaaja. Aluksi hosting-tarjoajana syntynyt yritys on kysynnän ja intohimon kautta laajentunut kokonaisvaltaiseksi tietotekniikan kehittäjäksi. Tarjoamamme palvelut ovat lähtökohtaisesti kumppanuuksia kolmella eri osa-alueella: ohjelmistokehitys, järjestelmäkehitys sekä hosting. Näihin kolmeen teknologiasuuntaan keskittymällä, sekä niistä parhaat puolet yhdistämällä, tuotamme huomattavaa lisäarvoa kumppaniemme liiketoimintaan.

Yksi suurimmista valteistamme on yrityksen alkuaikoina opittu pelottomuus. Toimimme vaivattomasti tilanteissa, joissa projektin lähtötiedot ovat rajalliset, eikä asiakaskaan tiedä mitä lopullinen toteutus tulee sisältämään. Samasta syystä teknologiaratkaisumme pysyvät ajan tasalla. Emme luota pelkästään vanhoihin, hyviksi todettuihin toimintamalleihin, vaan tuomme jokaiseen projektiin aina jotain uutta.

Jubic Oy

Henkilöstö

Työntekijä

Matti Rita-Kasari
Toimitusjohtaja ja omistaja

matti.rita-kasari@jubic.fi
040 072 3035

Työntekijä

Vilppu Vuorinen
Teknologiajohtaja ja omistaja

vilppu.vuorinen@jubic.fi
040 537 0404

Työntekijä

Niko Lehto
Ohjelmistokehittäjä

niko.lehto@jubic.fi
040 152 6789

Työntekijä

Jesse Ikola
Ohjelmisto- ja järjestelmäkehittäjä

jesse.ikola@jubic.fi
040 542 0891

Työntekijä

Aleksandr Tereshchenko
Ohjelmistokehittäjä

aleksandr.tereshchenko@jubic.fi
046 906 7992

Työntekijä

Teemu Huhtala
Ohjelmistokehittäjä

teemu.huhtala@jubic.fi
040 411 2724

Yhteystiedot

Jubic Oy | 2655200-6
65200 Vaasa
Wolffintie 36 F2
contact@jubic.fi
0400723035

koodiasuomesta